AS1364-BTDT-15
Mfr.Part #
AS1364-BTDT-15
Datasheet
AS1364-BTDT-15
Description
IC REG LINEAR 1.5V 1A 8TDFN
Stock
401
Product Category :
Voltage Regulators - Linear
Control Features :
Enable, Power Good
Current - Output :
1A
Current - Quiescent (Iq) :
150 µA
Current - Supply (Max) :
200 µA
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
8-WDFN Exposed Pad
Product Status :
Obsolete
Protection Features :
Over Current, Over Temperature
PSRR :
78dB ~ 46dB (1kHz ~ 100kHz)
Supplier Device Package :
8-TDFN (3x3)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.5V